auto

Rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed zakupem samochodu

Biorąc pod uwagę mnogość dostępnych opcji, zakupy samochodu mogą być dość zniechęcające. Trudno jest wiedzieć, które cechy są naprawdę ważne, a które są stratą pieniędzy. Wykorzystaj to, co przeczytałeś tutaj, aby poprowadzić Cię podczas rozważania następnego zakupu pojazdu.

Jeśli jesteś na rynku samochodów używanych, zawsze powinieneś uzyskać raport CarFax. Raport CarFax pozwoli Ci dowiedzieć się, czy samochód był w wypadku. Jeśli samochód był w wypadku, prawdopodobnie chcesz kontynuować wyszukiwanie i nie kupić tego samochodu.

Mieć jasne zrozumienie, co te aktualizacje będzie kosztować. Zakup fantazyjny stereo, skórzane fotele i odtwarzacz DVD może być atrakcyjne, ale te opcje mogą dodać znaczną kwotę do ceny samochodu. Poświęć trochę czasu, aby zastanowić się, jak bardzo naprawdę potrzebujesz uaktualnień, i kupić tylko te, które będą używane najbardziej.

Nie popełniaj błędu wierząc, że musisz zapłacić pełną cenę wywoławczą za używany samochód. Jeśli samochód był na rynku przez jakiś czas bez nabywców, to sprawi, że sprzedawca będzie bardziej skłonny zaakceptować ofertę mniejszą niż ta, o którą proszą.

Porozmawiaj z bliskimi, aby sprawdzić, czy słyszeli coś dobrego. Jakie są ich zalecenia? Czy żałują zakupu tego, który mają? Czy słyszą świetne rzeczy o różnych samochodach? Jeśli przygotowujesz się do zakupu, jest to jeden z najlepszych sposobów, aby zacząć.

Zbadaj wartość swojego trade-in. Nie tylko trzeba zbadać najlepszą cenę za nowy samochód, który chcesz kupić, ale także trzeba wiedzieć, ile jest wart twój trade-in. Odrobić pracę domową i dowiedzieć się wartości detalicznej i hurtowej swojego trade-in. Postaraj się uzyskać od dealera wartość detaliczną.

Kupując nowy samochód, sprawdź opinie o nim w Internecie, zanim udasz się do dealera. Jeśli ludzie mają złe doświadczenia z samochodem, który zamierzasz kupić, być może warto wybrać inny. Większość nowych kredytów samochodowych jest na 6 lat i nie chcesz mieć problemów z samochodem w tym czasie.

Nigdy nie bierz samochodu według wartości nominalnej. Mimo że nie jesteś mechanikiem, dobrze jest przeprowadzić dokładną inspekcję pojazdu. Ważną częścią inspekcji jest jazda próbna. Pozwala to poczuć samochód na drodze, posłuchać odgłosów i ewentualnych problemów z wydajnością.

Chociaż niektóre strony sugerują, że nie należy testować pojazdu ze względu na emocjonalne przywiązanie, które może się zdarzyć, to nigdy nie jest dobrym pomysłem, aby kupić coś bez wypróbowania go. Weź co najmniej piętnaście minut długiej jazdy próbnej, aby naprawdę poczuć, jak samochód obsługuje i jak wygodne samochód naprawdę jest.

Przeczytaj wszystkie dokumenty, które są przedstawione do Ciebie przy zakupie nowego samochodu. Zwykle będą mieli duży stos do podpisania. Nie czuj się naciskany do podpisywania czegokolwiek, czego nie rozumiesz. Jeśli czegoś nie rozumiesz, zapytaj o to przed podpisaniem. Dopóki nie podpiszesz swojego nazwiska na wszystkich dokumentach, możesz wyjść z salonu i nie być winnym ani grosza.

Sprawdź, ile kosztowałyby naprawy samochodu przed jego zakupem. Powinieneś być w stanie uzyskać uczciwe wyobrażenie o tym, jakiego rodzaju koszty będziesz musiał ponieść w związku z naprawami. I to nie tylko wtedy, gdy jest on na gwarancji. Co się stanie, gdy będziesz musiał zapłacić pełną cenę za cewkę zapłonową? Różne samochody kosztują różnie, więc dowiedz się.

Istnieje wiele różnych typów sprzedawców. Sprzedawcy znani są z tego, że są agresywni, ale ta metoda nie działa już tak dobrze. Coraz więcej dealerów zdaje sobie sprawę, że delikatna sprzedaż i zadowoleni klienci oznaczają powtarzalność. Jeśli natkniesz się na agresywnego sprzedawcę, odejdź. Jest tam wielu miłych sprzedawców, którzy mogą Ci pomóc.

Rozejrzyj się w Internecie za cenami samochodów w pobliżu miejsca zamieszkania. Istnieją różne ceny w różnych kodach pocztowych, więc może się okazać, że znajdziesz znacznie lepszą ofertę w pobliskim mieście. Jeśli spojrzeć na ceny online, możesz znaleźć świetną ofertę w pobliżu.

Bądź ostrożny z finansowania, jeśli planujesz uzyskać inny samochód wkrótce. Jeśli chcesz dostać samochód bez odkładania pieniędzy, a planujesz kupić nowy samochód za rok lub dwa, ustawiasz się na przenoszenie sald z samochodu do samochodu. W końcu będziesz płacić więcej niż samochód jest wart.

Nawet jeśli miałeś swoje serce ustawione na zakup konkretnego pojazdu, spróbuj zachować otwarty umysł. Jest wiele osób, które są tak zafiksowane na jednym samochodzie, że pozwalają lepsze oferty prześlizgnąć się przez palce. Spójrz na inne samochody, które są podobne do tego, który chcesz, ponieważ mogą one być lepsze dopasowanie dla Ciebie.

Porozmawiaj z firmą ubezpieczeniową i mieć je w pogotowiu na swój zakup. Nie można prowadzić nieubezpieczony samochód z partii i nie chcesz ubezpieczenia, że dealerzy oferują. Zamiast tego, gdy zaproponują swoje ubezpieczenie, po prostu podaj im kartę swojego ubezpieczyciela i poproś o telefon.

All fields marked with an asterisk (*) are required