auto

Poznaj kilka wskazówek przy zakupie nowego samochodu

Zakupy samochodowe to coś, co większość ludzi musi zrobić w pewnym momencie swojego życia. Doświadczenie to może być dobre, lub może być dość stresujące. Poniższy artykuł zawiera przydatne wskazówki, które można wykorzystać, gdy jesteś na zakupach samochodowych i chcesz, aby jak najwięcej z tego doświadczenia.

Kupując nowy pojazd, zawsze zabieraj ze sobą mechanika. Dealerzy samochodowi są notorycznie sprzedawali cytryny i nie chcesz być ich kolejną ofiarą. Jeśli nie możesz dostać mechanika, aby spojrzeć na samochody z tobą, przynajmniej upewnij się, że masz go spojrzeć na swój ostateczny wybór, zanim go kupisz.

Poznaj swoje ograniczenia. Zanim zaczniesz kupować następny samochód, zdecyduj, na ile możesz sobie pozwolić i trzymaj się tej kwoty. Nie zapomnij uwzględnić w swoich obliczeniach odsetek. Możesz spodziewać się, że będziesz musiał zapłacić około 20 procent jako zaliczkę, więc bądź przygotowany.

Zamiast kupować zupełnie nowy samochód, kup lekko używany, który ma tylko kilka lat. Wiele samochodów posiada zbywalne gwarancje, które trwają przez trzy lata lub 36 000 mil. Zaoszczędzisz znaczną kwotę na zakupie nowego, a gwarancja zapewni Ci spokój ducha przez pierwszy rok lub dłużej.

Poszukaj w Internecie wspaniałych ofert. Korzystanie z wyszukiwania w Internecie może zaoszczędzić tysiące. Gdy znajdziesz pojazd, który Ci się podoba, odwiedź salon, który ma go w magazynie lub poproś swojego dealera, aby go dla Ciebie sprowadził. Czasami długa podróż może być tego warta.

Uważaj na sprzedawcę samochodów, który oferuje Ci cenę samochodu przed wizytą u swojego kierownika sprzedaży. Sprzedawca powie Ci wszystko, co zechcesz usłyszeć, ale tylko kierownik może zatwierdzić transakcję. Poproś, aby porozmawiać z kierownikiem twarzą w twarz i zobaczyć umowę na papierze przed zobowiązaniem się do zakupu samochodu.

Pamiętaj o komforcie przy zakupie samochodu. Tak wiele osób skupia się na tym, jak samochód wygląda i jakie ma funkcje, zamiast zwracać uwagę na komfort. Czy siedzenia są wygodne? Czy siedzenie może być regulowane, aby pasowało do Twojego ciała? Weź te rzeczy pod uwagę, zanim kupisz samochód.

Stać mocno na zaliczkę. Samochody mogą być sprzedawane bez wpłaty zaliczki, ale trochę pieniędzy w dół pomoże ostateczny koszt. Bądź ostrożny wobec sprzedawców, którzy proszą o zwiększenie zaliczki. Te dodatkowe pieniądze zazwyczaj trafiają tylko do kieszeni sprzedawcy i dealera, a nie pomagają w ostatecznym rozrachunku.

Ilekroć kupując certyfikowany pojazd używany, spróbuj dowiedzieć się, co polityka zwrotu jest, a nawet jeśli istnieje. Jeśli tak, upewnij się, że rozumiesz, jak długo to trwa i czy otrzymasz zwrot opłat rejestracyjnych i licencyjnych wraz z podatkiem od sprzedaży pojazdu.

Dokładnie zbadaj samochody używane. Możesz nawet dowiedzieć się online o wartości samochodu. Kelly Blue Book, jak również NADA lub renomowanych źródeł do znalezienia wartości samochodu. Jeśli miejsce próbuje sprzedać pojazd za więcej niż jest rzeczywiście wart, to jest w najlepszym interesie, aby przejść gdzieś indziej.

Nie przywiązuj się do jednej marki lub modelu, ale także unikaj otwierania się na każdy pojedynczy samochód. Powinieneś iść do dealera z elastycznością zorientowaną na cel. Oznacza to, że musisz wcześniej zbadać dwa lub trzy samochody, a następnie być skłonnym do zmiany między nimi w oparciu o najlepsze negocjacje.

Jeśli kupujesz używany pojazd, musisz upewnić się, że masz zapis wszystkich wypadków, które mógł mieć z poprzednimi właścicielami. Tylko dlatego, że samochód wygląda dobrze, nie oznacza, że jest w tip-top kondycji. Dealerzy mają paskudny zwyczaj robienia rzeczy wyglądają lepiej niż są w rzeczywistości.

Podczas gdy dealer, że kupujesz swój pojazd przez będzie oferować finansowanie, sprawdź swoje opcje. Uzyskaj ofertę kredytową z banku lub spółdzielni kredytowej. Często oferują one lepsze stawki niż dilerzy. To pozwoli Ci przynieść te cytaty do oficera finansowego dealera i wynegocjować niższą stawkę.

Jeśli wiesz, jaki rodzaj samochodu, chcesz, i wiesz, co dealer chcesz iść przez, daj im zadzwonić przed wyjazdem. W ten sposób, dealer może mieć samochód gotowy do jazdy próbnej, kiedy się tam dostać. Zaoszczędzi to Tobie i dealerowi czasu, który mógłby być przeznaczony na negocjacje.

Upewnij się, że wykonasz jazdę próbną przed zakupem pojazdu. Wiele problemów pojawia się dopiero, gdy skręcisz w określoną stronę lub osiągniesz określoną prędkość. Aby uniknąć problemów po dokonaniu zakupu, należy sprawdzić jak najwięcej elementów samochodu, w tym odbyć jazdę próbną.

Kluby kupujących samochody to świetny sposób na utrzymanie kosztów na niskim poziomie przy jednoczesnym uniknięciu dealera w tym samym czasie. Jest to jedna z metod, która pozwala uzyskać wspaniały samochód w niskiej cenie, bez posiadania żadnego sprzedawcy oddychającego w dół szyi. Możesz dowiedzieć się więcej o klubach dostępnych dla Ciebie online.

Nawet jeśli miałeś swoje serce ustawione na zakup konkretnego pojazdu, spróbuj zachować otwarty umysł. Jest wiele osób, które są tak zafiksowane na jednym samochodzie, że pozwalają lepsze oferty prześlizgnąć się przez palce. Spójrz na inne samochody, które są podobne do tego, który chcesz, ponieważ mogą one być lepsze dopasowanie dla Ciebie.

All fields marked with an asterisk (*) are required