Potrzebujesz dobrego źródła pomysłów na temat naprawy samochodu?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy mógłbyś zaoszczędzić trochę pieniędzy robiąc naprawy samochodu samemu? Czy chciałeś wybrać lepszy warsztat samochodowy lub być w stanie lepiej zdiagnozować problem ze swoim pojazdem? Poświęć czas teraz, aby kontynuować czytanie o niektórych wielkich wskazówek do podejmowania właściwych decyzji, jeśli chodzi o swoje naprawy samochodowe.

Zapoznaj się z deską rozdzielczą swojego samochodu. Deska rozdzielcza powinna wyświetlać pięć różnych rodzajów ostrzeżeń, w tym kontrolkę kontrolną silnika, ostrzeżenie o ciśnieniu oleju, ostrzeżenie o alternatorze, ostrzeżenie o temperaturze i ostrzeżenie o hamulcach. Naucz się rozpoznawać te różne kontrolki, abyś mógł łatwo zidentyfikować, co wymaga Twojej uwagi.

Oszczędzaj paliwo, jadąc tak, jakbyś miał szklankę wody na desce rozdzielczej. Ta praktyka pomoże Ci uniknąć ruszania z miejsca i szybkiego zatrzymywania się. Za każdym razem, gdy szybko przyspieszasz, silnik Twojego samochodu zużywa więcej paliwa niż gdybyś przyspieszał stopniowo, zwiększając prędkość.

Być może nie potrzebujesz mechanika, aby rozwiązać problem z samochodem. Istnieje kilka rzeczy, które można naprawić dość łatwo. Możliwe jest znalezienie potrzebnych informacji w Internecie. Możesz dużo zaoszczędzić, wykonując drobne naprawy samodzielnie.

Przy zatrudnianiu mechanika do naprawy samochodu, zawsze szukaj referencji i opinii od przyjaciół, rodziny i kolegów, którym ufasz. Czyniąc to zapewni, że można znaleźć kogoś, kto zapewnił niezawodne, wysokiej jakości usługi w przeszłości i zapewnił dobrą wartość dla klientów. W ten sposób można znacznie zwiększyć prawdopodobieństwo, że samochód będzie w dobrych rękach, a ty będziesz ostatecznie zadowolony z wykonanej pracy.

Konserwacja zapobiegawcza jest bardzo ważna, jeśli jesteś właścicielem samochodu. Nie wahaj się wydać pieniędzy na narzędzia potrzebne do kontroli i konserwacji samochodu lub zlecić mechanikowi regularne oględziny samochodu. Regularna konserwacja samochodu może pomóc zaoszczędzić sporo na naprawach lub holowaniu, jeśli samochód się zepsuje.

Zanim zgodzisz się, aby mechanik zajął się Twoim samochodem, zapytaj go, czy posiada certyfikat A.S.E.. Jeśli mają ten certyfikat, oznacza to, że zdali pisemny test i pracowali w branży przez co najmniej 2 lata. Będziesz wiedzieć, że jesteś coraz kogoś wykwalifikowanego wybierając kogoś z tym.

Nie bój się zadawać potencjalnych techników wszelkie pytania, które masz. To jest twój pojazd, że będą one pracować na i ważne jest, że ktoś z odpowiednimi kwalifikacjami jest obsługa go z opieki. Poza pytaniem o problem z pojazdem, zadaj mu wszelkie inne pytania dotyczące Twojego samochodu.

Jeśli samodzielnie wykonujesz naprawy pod samochodem i masz go uniesionego w powietrze, upewnij się, że urządzenie podnoszące, którego używasz, jest bezpieczne. Nigdy nie podnoś samochodu, który nie stoi na równym lub twardym podłożu. Zawsze używaj podstawek podnośnika w odpowiedniej pozycji i nigdy nie polegaj wyłącznie na podnośniku, aby utrzymać samochód podniesiony z ziemi.

Trzymaj zapasową oponę i podnośnik w bagażniku. Wiele nowszych samochodów już je posiada. Są one niezwykle pomocne, gdy samochód ma problem podczas jazdy, a nie chcesz wzywać lawety. Samodzielna zmiana opony może zaoszczędzić na kosztach holowania.

Wgniecenie lub zarysowanie plastikowego zderzaka jest bardzo łatwe do naprawienia. Zacznij od przycięcia kawałków, które wystają z wgniecenia, aż do uzyskania gładkich krawędzi. Następnie możesz użyć wypełniacza, aby wgniecenie zniknęło. Szlifować nad obszarem i farby do ukrycia naprawy.

Jeśli nigdy nie zrobiłeś żadnych napraw samochodowych na własną rękę, należy trzymać się z małych zadań i zrobić wiele pracy domowej, aby dowiedzieć się, jak zrobić większe zadania. Bądź pewien, że nie zaczniesz rozbierać swojego samochodu, jeśli nie jesteś pewien, jak umieścić go z powrotem razem. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek naprawy samochodu, upewnij się, że masz wszystkie niezbędne części i narzędzia na miejscu i że wiesz dokładnie, co musisz zrobić, aby zakończyć pracę od początku do końca.

Za każdym razem, gdy zatankujesz, sprawdź ciśnienie w oponach. Obejrzyj opony i upewnij się, że nic w nich nie jest osadzone. Jeśli zauważysz jakiekolwiek problemy z oponami, zleć ich sprawdzenie profesjonaliście. Nie chcesz przecież jeździć z niesprawnymi oponami.

Do warsztatu, który rozważasz na dłuższą metę, udaj się najpierw z mniejszym zadaniem. Może to być coś tak prostego, jak wymiana oleju lub rotacja opon. To pozwoli Ci przynajmniej lepiej ocenić ich możliwości, jakość wykonania i przyjazność, zanim pojawi się większy problem.

To jest czas, aby skupić się na auto naprawy tak, że wiesz, co zrobić, gdy nadejdzie czas. Chcesz być w stanie podjąć właściwą decyzję, czy bierzesz swój pojazd do sklepu lub próbuje naprawić go samodzielnie. Pamiętaj o wszystkich radach, które zostały Ci udzielone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.